Wersja do druku

Czwarte miejsca naszych lekkoatletów

10.09.2016
Jednonogi Łukasz Mamczarz przelatuje nad poprzeczką

Oszczepniczka Lucyna Kornobys (kat. F34) i skoczek wzwyż Łukasz Mamczarz zajęli czwarte miejsca podczas drugiego dnia Igrzysk Paraolimpijskich w Rio.

Lucyna Kornobys, która startuje w pozycji siedzącej, posłała oszczep na odległość 17,88 m – najdalej w tym sezonie. Niestety, okazało się, że to za mało, by zająć miejsce na podium.

Na trzecim miejscu z wynikiem 18,16 m uplasowała się Niemka Frances Herrmann. Srebro zdobyła Marjanna Heikkinen z Finlandii (18,42 m). Rywalizację zdominowała Chinka Zou Lijuan, która rzutem na odległość 21,86 m ustanowiła nowy rekord świata w tej kategorii sprawności.

Lucyna Kornobys rzuca oszczepem z pozycji siedzącej

Wysokie loty nad poprzeczką

W skoku wzwyż rywalizacja odbywała się na bardzo wysokim poziomie. Łukasz Mamczarz, zawodnik skaczący na jednej nodze, uzyskał wysokość 1,77 m, jego najlepszą w tym sezonie, co dało czwarte miejsce. Dwa razy podchodził do wysokości 1,80 i raz do 1,83 – niestety, nie udało się.

Wkrótce okazało się, że nawet taki wynik nie dałby medalu. Drugie i trzecie miejsce zajęli Sam Grewe z USA i Varun Bhati z Indii, którzy pobili swoje rekordy życiowe wynikiem 1,86 m. Wygrał, osiągając wysokość 1,89 m, inny zawodnik z Indii, Mariyappan Thangavelu.

Najnowsze informacje z Igrzysk Paraolimpijskich w Rio na Niepelnosprawni.pl/rio oraz Paraolimpijski.pl