Szymon Sowiński niemal ustrzelił medal

09.09.2016
Autor: Tomasz Przybyszewski, fot. Start Zielona Góra
Szymon Sowiński mierzy z pistoletu

Szymon Sowiński (Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „Start” Zielona Góra), po wspaniałej walce, zajął czwarte miejsce w finale pistoletu pneumatycznego z odległości 10 m (153,4 pkt., kat. SH1).

To najlepszy polski wynik w strzelectwie sportowym osób z niepełnosprawnością na Igrzyskach Paraolimpijskich. Do tej pory najlepsze były trzy siódme lokaty z Londynu.

Szymon Sowiński w kwalifikacjach zajął szóstą pozycję. Drugi z naszych zawodników, Filip Rodzik, nie przebrnął kwalifikacji i ostatecznie sklasyfikowany został na 31. miejscu.

Finał wygrał Yang Chao z Chin (198,2 pkt.), przed Ju Hee Lee z Korei Płd. (195,6 pkt.) i Serwerem Ibragimowem z Uzbekistanu (172,1 pkt).