Pierwszy występ Polaka, pierwsza wygrana!

08.09.2016
Autor: Tomasz Przybyszewski, fot sxc.hu
dwie rakietki leżą na stole tenisowym przy piłeczce

Występy Polaków na Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janeiro znakomicie rozpoczął tenisista stołowy Marcin Skrzynecki. Po ciężkim boju pokonał w pierwszym meczu grupy E (klasa 8) 3:2 Emila Anderssona ze Szwecji, który cztery lata wcześniej w Londynie zdobył w singlu brązowy medal.

Mecz toczył się ze zmiennym powodzeniem. Marcin Skrzynecki, złoty medalista turnieju drużynowego Igrzysk z Londynu, pierwszego seta przegrał 8:11. Zrewanżował się w drugim, którego wygrał do siedmiu, by w trzecim znowu uznać wyższość Szweda (porażka do dziewięciu).

Kolejne dwa sety należały już jednak do Polaka. Czwartą partię wygrał 11:8, a decydującą – do dziewięciu.

Kolejnym rywalem Marcina Skrzyneckiego będzie Brytyjczyk Ross Wilson.