Kolarze udanie rozpoczęli sezon

21.04.2016
Autor: Adrian Lipiński, fot. rafalmikolajczyk.pl
Siedzący na wózkach Rafałowie Wilk i Mikołajczyk uśmiechnięci trzymają medale

Dobrą formę przed pierwszymi zawodami Pucharu Świata zaprezentowali nasi kolarze ręczni w miniony weekend. Rafał Wilk i Rafał Mikołajczyk w zawodach Dueia Giorni del Mare, rozgrywanych w dniach 16-17 kwietnia 2016 r. w Toskanii, kończyli na podium zmagania w jeździe indywidualnej na czas, jak i wyścigi ze startu wspólnego. Nasz mistrz świata w kat. H4 odniósł dwa zwycięstwa, zaś Rafał Mikołajczyk w kat. H1 wrócił z dwoma srebrami.

Jako pierwszy test przed rozgrywanym w dniach 6-8 maja Pucharem Świata w Pietermaritzburg (RPA) nasi kolarze Rafał Wilk i Rafał Mikołajczyk wyznaczyli sobie zawody Pucharu Europy UCI C1. Pierwszego dnia kolarze rywalizowali w wyścigu wspólnym. W kategorii Wilka (H4) było do pokonania 36 km, zaś w kat. H1 Mikołajczyk pokonywał trasę o połowę krótszą. Aktualny mistrz świata, Rafał Wilk, triumfował przed reprezentantami gospodarzy Mauro Cratassą oraz Christianem Giagnonim, zaś 26-letni Mikołajczyk był drugi; przegrał jedynie z Fabrizio Corneglianim. Brąz wywalczył Riccardo Cavallini.

Dzień później w jeździe indywidualnej Wilk również okazał się najlepszy. Zawodnik Stali Rzeszów ponownie finiszował przed Cratassą. Na najniższym stopniu podium w „czasówce” stanął Stefano Girelli. Mikołajczyk w H1 finiszował za Corneglianim, jednak ponownie okazał się lepszy od Cavalliniego.

Sprzęt sprawdzony, jest dobrze!

Starty naszych reprezentantów napawają optymizmem przed pierwszymi zawodami Pucharu Świata, które odbędą się za niecałe trzy tygodnie. Dobrze swoje występ ocenia Rafał Mikołajczyk.

- Jestem zadowolony z wyścigu we Włoszech, szczególnie z czasówki – skomentował specjalnie dla naszego portalu podopieczny Jakuba Pieniążka. – To dobre przetarcie przed nadchodzącym Pucharem Świata w RPA, sprawdziłem sprzęt, poprawię kilka rzeczy i skupiam się na starcie w Afryce.

Co różni naszych zawodników?

Łączy naszych zawodników wiele, wspólna dyscyplina, wspólne treningi, przyjaźń, to samo imię. A co dzieli? Kategoria, w której startują.

W kat. H4 Rafała Wilka startują zawodnicy z uszkodzeniem kręgosłupa lędźwiowego lub nisko-piersiowego. Mają sprawne ręce, mięśnie pleców oraz brzucha.

W kat. H1, w której rywalizuje Rafał Mikołajczyk, kolarze rywalizują z uszkodzonym odcinkiem szyjnym, mają porażenie tricepsa, brak sprawności mięśni brzucha, pleców partii dolnej oraz brak chwytu.