Sukcesy tenisistów z Zielonej Góry na Mistrzostwach w Gdańsku

10.12.2015
Autor: inf. pras.
zawodnicy klubu Start i trener pozują do wspólnego zdjęcia

W dniach 4-6 grudnia 2015r. w Gdańsku odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Niepełnosprawnych w tenisie stołowym. Reprezentacja ZSR START Zielona Góra w 7. osobowym składzie odniosła znaczący sukces zdobywając w sumie osiem medali - jeden złoty, trzy srebrne, cztery brązowe.

Swoją klasę potwierdzili podopieczni trenera Lucjana Błaszczyka, utytułowani zawodnicy kadry Polski – Piotr Grudzień i Marcin Skrzynecki. W grach indywidualnych obaj zawodnicy pokonali również wszystkich rywali z 8 grupy, i spotkali się w finale. Tytuł Indywidualnego Mistrza Polski wywalczył po zaciętym pojedynku Piotr Grudzień pokonując 3:0 Marcina Skrzyneckiego, który musiał się zadowolić srebrnym medalem. Marcin Skrzynecki rywalizował jeszcze w grze mieszanej, w której wspólnie z Joanną Szubdą ze Start-u Białystok zdobył srebrny medal.

Sukcesy i debiuty

Za udane należy uznać występy podopiecznych trenera Jacka Kaczmarka, również członków kadry narodowej: Tomasza Jakimczuka, który w grze podwójnej mężczyzn startujących na wózkach inwalidzkich wywalczył srebrny medal  w parze z Rafałem Czuperem ze „Startu”  Białystok, a w grze pojedynczej zdobył brązowy medal oraz Doroty Mituty, zdobywczyni brązowego medalu w turnieju gry podwójnej kobiet, grając w parze z Jolantą Kopaczyńską ze Start-u Wrocław.

Pozostali zawodnicy trenera Jacka Kaczmarka to Jan Chełmicki, który wywalczył brązowy medal w grze pojedynczej w swojej klasie i Hubert Morusiewicz - zajął ostatecznie 5-6 miejsce. Był to jego debiut podczas Mistrzostw Polski.

Dobrze zaprezentował się podopieczny trenera Adama Jurasza – Tomasz Mika, który wywalczył brązowy medal, startując po raz pierwszy na Mistrzostwach Polski w barwach naszego klubu.

Dla Marcina Skrzyneckiego Mistrzostwa były generalnym sprawdzianem przed ważnym międzynarodowym klasyfikacyjnym turniejem, który odbędzie się w dniach 15-20 grudnia 2015r. w San Jose na Costa Rica.