Marcin Skrzynecki trzeci w Chinach

23.11.2015
Autor: inf. pras.
Marcin Skrzynecki razem z innymi zawodnikami pozuje do zdjęcia w Chinach

Tenisista stołowy zielonogórskiego „Startu” Marcin Skrzynecki zdobył brązowy medal w VIII grupie startowej w Międzynarodowym klasyfikacyjnym turnieju osób niepełnosprawnych w tenisie stołowym, który miał miejsce w dn. 19-23 listopada w stolicy Chin, Pekinie.

„Złoty” paraolimpijczyk z Londynu, podopieczny Lucjana Błaszczyka, w klasyfikacji indywidualnej zdobył brązowy medal w VIII grupie startowej. Zajął I miejsce w grupie eliminacyjnej wygrywając z reprezentantem Chin – Chao Qunem 3:0. W grupie, po dramatycznym pojedynku uległ jedynie reprezentantowi Wielkiej Brytanii Shilton Billemu – 2:3. W półfinale swoją wyższość pokazał również drugi reprezentant Wielkiej Brytanii Mc Kibbin Aaron, z którym Marcin przegrał 1:3.

Marcin Skrzynecki tym samym zdobył kolejne punkty w rankingu, co zbliża go do Igrzysk Paraolimpijskich – Rio de Janeiro 2016.