Batycki mistrzem Polski!

12.11.2008
Autor: Filip Miłuński, Fot: Filip Miłuński
Źródło: inf. własna

Albin Batycki (Spartakus Koźmin Wielkopolski) zwyciężył w grze singlowej mężczyzn w XIII Halowych Mistrzostwach Polski w tenisie na wózkach, które odbyły się w Drzonkowie koło Zielonej Góry. Wśród kobiet triumfowała Agnieszka Bartczak.

Albin Batycki (Spartakus Koźmin Wielkopolski), który w finale pokonał Jerzego Kulika (SIKT Płock) 6/1; 6/2 wywalczył swój pierwszy tytuł mistrza Polski w grze singlowej.

Na zdjęciu: Albin Batycki, fot: Filip Miłuński

W finale męskiego debla mistrzostwo wywalczyła para z Płocka: Kamil Fabisiak i Jerzy Kulik, która pokonała parę z Koźmina Wielkopolskiego: Albin Batycki i Krzysztof Brezyna 6/3; 3/6; 10/4

W kategorii kobiet tytuł Mistrzyni Polski w grze singlowej wywalczyła Agnieszka Bartczak (LOB Wrocław) po zwycięstwie w finałowym meczu z Judytą Olszewską (SIKT Płock) 6/2; 6/2.

W finale gry deblowej kobiet Agnieszka Bartczak (LOB Wrocław) i Lucyna Skorupińśka (ZSTTW Zielona Góra) pokonały Judytę Olszewską (SIKT Płock) i Katarzynę Wojcieszak (Spartakus Koźmin Wlkp.) 7/6; 6/1.

W mistrzostwach nie wystartowali najlepsi polscy tenisiści: Tadeusz Kruszelnicki (SKS Konstancin Jeziorna) i Piotr Jaroszewski (SIKT Płock). Powodem nieobecności pierwszego z nich była kontuzja, natomiast Jaroszewski startował w tym czasie w turnieju w Szwajcarii.