Brąz Polski na Mistrzostwach Europy w żeglarstwie

16.09.2015
Autor: inf. pras.
Monika Gibes, Piotr Cichocki i Andrzej Puchalski.

W dniach 8-13 września 2015 w Walencji w Hiszpanii zostały rozegrane Mistrzostwa Europy IFDS w żeglarstwie paraolimpijskim. Polskę reprezentowali: Monika Gibes, Piotr Cichocki i Andrzej Puchalski.

Uczestnicy ścigali się na łodziach klas 2,4mR oraz Skud 18. Łącznie wystartowało 26 załóg. Zawody były ostatnim ważnym startem przed Mistrzostwami Świata, które odbędą się już w listopadzie tego roku w Melbourne (Australia). Podczas tych zawodów sportowcy z niepełnosprawnością będą walczyć o uzyskanie kwalifikacji paraolimpijskiej dla naszego kraju podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro.

W klasie Skud 18 udało się wywalczyć 3 miejsce Monice Gibes i Piotrowi Cichockiemu (AKS OSW), natomiast w klasie 2,4mR Andrzej Puchalski (Start Warszawa) uplasował się w dolnej stawce listy.

Monika Gibes i Piotr Cichocki na żaglówce

Sporowcy są zadowoleni, ale z drugiej strony czują niedoscyt, ponieważ złoty medal był blisko.

- To jeszcze bardziej nas motywuje do ciężkiej pracy bo jeśli przegrywamy srebro na remisie z ubiegłorocznymi medalistami Mistrzostw Świata, to znaczy że to co robimy idzie w dobrym kierunku - podsumowuje organizator.

Jeśli jesteś byłym zawodnikiem, sportowcem, pasjonatem żeglarstwa i uległeś wypadkowi, na skutek którego doznałeś trwałego uszczerbku na zdrowiu, zachęcamy do współpracy
w sekcji żeglarstwa paraolimpijskiego. Organizatorem treningów jest Olsztyńska Szkoła Wyższa im. J. Rusieckiego i Polski Związek Żeglarski.