16.07.2015
Autor: Tomasz Przybyszewski, fot. Robert Szaj
Źródło: paralympic.org
Basen pływacki

Wojciech Makowski to trzeci polski medalista Mistrzostw Świata IPC w Pływaniu, odbywających się w dniach 13-19 lipca 2015 r. w szkockim Glasgow. Wcześniej brązowe medale zdobyli Joanna Mendak i Jacek Czech.

Wojciech Makowski 15 lipca zajął trzecie miejsce w finale wyścigu na 100 metrów stylem grzbietowym (kat. S11). Z czasem 1.11,83 przegrał jedynie z Ukraińcami Dmytro Zalewskim i Wiktorem Smyrnowem.

Tego samego dnia w finale wystąpiła także Karolina Hamer. Na dystansie 150 m stylem zmiennym zajęła siódme miejsce (3.27,00). Zwyciężyła Meksykanka Nely Miranda Herrera, przed Ukrainkami Mariją Lafiną i Olgą Swiderską.

Pełne wyniki znaleźć można na stronie internetowej Mistrzostw Świata IPC w Pływaniu.