Drugi medal Polaków w Glasgow

15.07.2015
Autor: Tomasz Przybyszewski
trzech zawodników płynie w basenie

Jacek Czech został drugim polskim medalistą odbywających się w szkockim Glasgow Mistrzostw Świata IPC w Pływaniu. 14 lipca 2015 r. zdobył brązowy medal na 100 metrów stylem grzbietowym (kat. S2).

Polak musiał uznać wyższość jedynie Ukraińca Serhija Pałamarczuka i Rosjanina Dmitrija Kokariewa. Rezultat Jacka Czecha to 2.10,77. Do złota zabrakło niemal 2,5 sek., natomiast do drugiego na mecie Rosjanina (rekordzisty świata z ubiegłego roku) - niewiele ponad pół sekundy.

We wtorek w finałach walczyła jeszcze trójka naszych reprezentantów.

Blisko medalu była Paulina Woźniak, która na 100 m stylem klasycznym (kat. SB8) o zaledwie 9 setnych sekundy przegrała brąz z reprezentantką Kanady, Katariną Roxon. Wygrała Rosjanka Olesia Władykina przed Claire Cashmore z Wielkiej Brytanii.

Dwie Polki wystąpiły w finałach 200 m stylem zmiennym. W kat. SM10 piąte miejsce zajęła Oliwia Jabłońska, a w kat. SM13 - ósma przypłynęła Joanna Mendak.