Joanna Mendak trzecia na świecie

14.07.2015
Autor: Tomasz Przybyszewski, fot. archiwum

Joanna Mendak zdobyła brązowy medal podczas Mistrzostw Świata IPC, odbywających się w dniach 13-19 lipca 2015 r. w szkockim Glasgow.

Niedowidząca reprezentantka Polski z czasem 28,39 zajęła trzecie miejsce w wyścigu na 50 metrów stylem dowolnym (kat. S13). W finale 13 lipca wyprzedziły ją jedynie Anna Kriwszina z Rosji i Ukrainka Anna Stecenko.

Tego dnia w finałach startowało jeszcze dwóch Polaków.

Bardzo blisko medalu był Patryk Biskup (kat. S9), który z czasem 1.05,39 zajął czwarte miejsce na 100 m stylem grzbietowym. Od brązowego medalisty, Węgra Tamasa Totha, był gorszy jedynie o 15 setnych sekundy. Wygrał Australijczyk Brenden Hall przed Brytyjczykiem Jamesem Crispem.

Szósty w wyścigu na 100 m stylem dowolnym (kat. S11) był Wojciech Makowski. W finale uzyskał czas 1.03,38. Wygrał Bradley Snyder z USA z rekordem mistrzostw świata (56,78), przed Brazylijczykiem Matheusem Sousą i Hendrim Herbstem z RPA.