Żeglarze walczyli w Giżycku

22.06.2015
Autor: inf. pras.
ścigające się sasanki na jeziorze

W dniach 19-21 czerwca 2015 roku w Międzynarodowym Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej w Giżycku rozegrano drugą edycję tegorocznego Pucharu Polski Żeglarzy z Niepełnosprawnością zorganizowaną przez Polski Związek Żeglarzy Niepełnosprawnych i Mazurską Szkołę Żeglarstwa.

W regatach wzięło udział 16 załóg, które ścigali się na Sasankach.

Pierwszy dzień Pucharu był dniem treningowym. Wszystko po to, by w sobotę widzowie mogli zobaczyć zaciętą walkę sportowców. Wyścig wygrał Waldemar Woźniak. Jednak nie został sklasyfikowany z powodu zdekompletowanej załogi – jedna osoba z zespołu była w niedyspozycji. Dwa następne wyścigi wygrał Andrzej Bury. Doskonale żeglował Michał Dżugan, który po 3 wyścigach miał 6 punktów i przegrywał z Burym tylko jednym punktem. Olga Górnaś-Grudzień żeglowała słabo i z osiemnastoma punktami zajęła dopiero 5 miejsce. W drugiej części dnia odwołano wyścig przez brak wiatru.

sasanki w porcie

Trudne warunki

W niedzielę sytuacja atmosferyczna powtórzyła się. Jednak tym razem zawody rozpoczęto wcześnie rano i udało się rozegrać 4 wyścigi. Olga Górnaś-Grudzień żeglowała znacznie lepiej i dogoniła w punktacji Andrzeja Burego. Jednak nie na tyle, by wygrać. To Andrzej Bury zdobył pierwsze miejsce. Przebojem do czołówki wdarł się Bogdan Pieńczykowski, który żeglował bardzo równo i dzięki temu stanął na podium.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy, puchary i nagrody książkowe. Nagrody zawodnikom wręczał Jan Gotto Wiceprezes Polskiego Związku Żeglarzy Niepełnosprawnych. Sędzią Głównym regat był Andrzej Szocik.

Organizatorzy zaprosili zawodników na trzecią edycję XII Pucharu Polski Żeglarzy z Niepełnosprawnością, która zostanie rozegrana w dniach 28 – 30 sierpnia 2015 r. oraz czwartą edycję, która zostanie rozegrana w dniach 25 – 27 września 2015 r.