Drużynowe mistrzostwa Polski w tenisie na wózkach

01.09.2008
Autor: Marcin Urban Fot. Andrzej Chrobot
Źródło: inf. własna

W zakończonych w Płocku na kortach "WISŁA" VI Drużynowych Mistrzostwach Polski tytuł Mistrza Polski zdobyła drużyna gospodarzy Stowarzyszenie Integracyjny Klub Tenisa, występująca w składzie: Jerzy Kulik, Kamil Fabisiak, Mariusz Śmietanka.

W finale SIKT Płock pokonała GEM Miękowo 3:0. III miejsce zajęła drużyna LOB Wrocław po zwycięstwie 2:1 z ZST "Tennis Wheelchair" Zielona Góra.

W Drużynowych Mistrzostwach Polski Mikstów, rozgrywanych po raz czwarty, tytuł Mistrzów Polski zdobyła także para z Płocka. W niedzielnym finale Stowarzyszenie Integracyjny Klub Tenisa w Płocku, występujące w składzie: Judyta Olszewska, Arkadiusz Stasiak, pokonało ZST TW Zielona Góra 2:0.

W Mistrzostwach nie wzięli udziału czołowi polscy zawodnicy: Tadeusz Kruszelnicki (SKS Konstancin Jeziorna), Piotr Jaroszewski (SIKT Płock), Albin Batycki (SPARTAKUS Koźmin Wlkp.), Agnieszka Bartczak (LOB Wrocław), którzy w sobote 30 sierpnia odlecieli wraz z reprezentacją Polski na Paraolimpiadę do Pekinu, gdzie 8 września 2008 r. rozpoczną rywalizację o medale.

Na zdjęciu: zwycięzcy turnieju
Na wózkach od lewej: Arkadiusz Stasiak, Judyta Olszewska (oboje SIKT Płock - złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski Mikstów), Paweł Miętrkiewicz (ZST TW Zielona Góra). Stoją od lewej: Jacek Wilczyński (trener SIKT Płock), Lucyna Skorupińska (ZST TW Zielona Góra).