W Płocku walczyli tenisiści

12.06.2015
Autor: inf. pras.
Adam Kellerman odbija piłkę

Wielkie emocje i rywalizacja w przyjaznej atmosferze – tak przebiegał 21. Międzynarodowy Turniej Tenisa na Wózkach Płock Orlen Polish Open, który odbył się w dniach 2-6 czerwca.

Turniej tenisowy w Płocku wchodzi w cykl 150 turniejów światowego Wheelchair Tennis Tour. Dlatego do Polski na początku czerwca przyjechało prawie 70 zawodników z 18 państw.

W finale singla mężczyzn rywalizowali Australijczyk Adam Kellerman i Francuz Frederik Cattaneo, który ostatecznie zwyciężył. Do tej pory obaj zawodnicy zmierzyli się ze sobą już sześć razy, wygrywając pojedynki po trzy razy.

Frederic Cattaneo i Daniel Caverzaschi

Deblowymi mistrzami Płocka zostali brytyjscy drużynowi mistrzowie świata, Alfie Hewett i David Phillipson. W finale pokonali Frederica Cattaneo i Daniela Caverzaschiego (Hiszpania) 7:5, 3:6, 10-6. Kilka punktów tego super tiebreaka można pokazywać w telewizji jako promocję tenisa na wózkach.

David Phillipson i Alfie Hewett

W finale singla kobiet Katharina Kruger (Niemcy) przegrała z Louise Hunt (Wielka Brytania). Natomiast w deblu, z pomocą Michaeli Spanstry (Holandia), Kruger zrewanżowała się Hunt, wspieranej przez Emmy Kaiser (USA).

Dorrie Timmermans - van Hall i Antonio Raffaele

Również trzeci z finałów deblowych (quad - urazy czterokończynowe) zakończył się super tiebreakiem. Włoch Antonio Raffaelle i Holenderka Dorrie Timmermans-van Hall pokonali Patricka Ben Uriela z Izraela i Jamesa Shawa z Wielkiej Brytanii 7:5, 2:6, 10-2.