Wyniki turnieju w piłce siatkowej plażowej

02.06.2015
Autor: inf. pras.
siatkarze grają w piłkę plażową

W dniach 28-31 maja 2015 roku na boiskach do piłki siatkowej plażowej Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Drzonków w Zielonej Górze został rozegrany Międzynarodowy Turniej Niepełnosprawnych w piłce siatkowej plażowej.

To pierwsza taka impreza w Polsce, w której wzięli udział czołowi siatkarze z niepełnosprawnością na świecie i reprezentacje narodowe. W turnieju brało udział osiem zespołów: dwa z Kazachstanu, jeden z Niemiec, jeden ze Słowacji i cztery zespoły z Polski.

W polskich grupach I i IV znaleźli się zawodnicy Integracyjnego Klubu Sportowego ATAK Elbląg. Zespół Polska II składał się z zawodników Zrzeszenia Sportowo Rehabilitacyjnego START Zielona Góra, a zespół Polska III z zawodników  START-u Łódź.

Wszystkie mecze odbywały się na profesjonalnych boiskach do piłki siatkowej plażowej WOSIR Drzonków.

Emocje meczy

Rozgrywki eliminacyjne przeprowadzono w systemie gier „każdy z każdym” w dwóch grupach. Mecze półfinałowe, finałowe oraz o miejsca V-VIII  odbywały się systemem pucharowym.

Podczas półfinału zespół Polska I pokonał Kazachstan I wynikiem 2:0 (8,10), Słowacja uległa zespołowi Polska III wynikiem 0:2 (-14,-19). W finale zespół Polska I pokonał zespół Polska III wynikiem 2:0 (12,6). W spotkaniu o III miejsce Kazachstan I pokonał Słowację wynikiem 2:0 (10,16).

zwycięscy turnieju na miejscach 1, 2 i 3.

Bezapelacyjnie zwyciężyła pierwsza reprezentacji Polski, która potwierdziła swoją dominację na świecie w tej dyscyplinie sportowej. Poziom turnieju był bardzo wysoki.

W celu rozpowszechnienia tej nowej dyscypliny sportowej planowana jest cykliczna organizacja tego typu turniejów, tym bardziej, że zawodnicy z niepełnosprawnością walczą o włączenie siatkówki plażowej do programu Igrzysk Paraolimpijskich.