Minimalna porażka Partyki w Pekinie

13.08.2008
Autor: Filip Miłuński, fot: Michał Szałast/East News
Źródło: inf. własna

Natalia Partyka rozegrała dziś pierwsze mecze na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Nasza olimpijska i paraolimpijska reprezentantka przegrała z piątą zawodniczką poprzedniej olimpiady - Tie Yan z Hong Kongu - 3:2.

Spotkanie było niezwykle zacięte. W pierwszym secie Natalia wygrała 11:8. Drugiego przegrała 9:11. W trzecim Partyka poległa zdobywając 6 punktów, by w czwartej partii zmobilizować się i zdeklasować rywalkę, pozwalając jej zdobyć zaledwie 5 punktów. W piątym, decydującym secie Natalia zdobyła jednak tylko 4 punkty i przegrała cały mecz 3:2.

W drugim spotkaniu rozgrywanym w ramach meczu Polska – Hong Kong Chinka z polskim paszportem, Li Qian przegrała gładko 0:3.

W trzecim spotkaniu debel w składzie: przegrał 0:3. Cały mecz wygrały więc zawodnoczki z Hong Kongu.

W walce o wyjście z grupy Polki zagrają jeszcze z Niemkami i Rumunkami.

Natalia Partyka jako pierwsza Polka występuje w tym roku zarówno na Igrzyskach Olimpijskich jak i na wrześniowej Paraolimpiadzie.

Na zdjęciu: Natalia Partyka i Jie Xu, fot: Michał Szałast
Na zdjęciu: Natalia Partyka i Jie Xu, fot: Michał Szałast/East News

Na zdjęciu: Natalia Partyka, fot: Michał Szałast
Na zdjęciu: Natalia Partyka, fot: Michał Szałast/East News