Puchar Polski w Boccia

29.04.2015
Autor: inf. pras., fot. kadr z Boccia highlights from London 2012, youtube.com
zawodnik rzuca piłką

W hali sportowej zespołu nr 6 w Zamościu 24 i 25 kwietnia 2015 roku odbyły się zawody o Puchar Polski Boccia im. Tomka Kłosa. W rozgrywkach wzięło udział ponad 60 osób zrzeszonych w 19 klubach.

Zawody odbyły się w pięciu kategoriach i zostały zorganizowane przez Polską Federację Boccia Niepełnosprawnych w ramach Ogólnopolskiej Ligii Boccia.

Zawody zostały sfinansowane ze środków PFRON, a zorganizowały je: START Poznań,  Stowarzyszenie „Krok za krokiem” w Zamościu i AKS-ON - „Krok za krokiem” w Zamościu. Honorowy patronat nad imprezą objął  Andrzej Wnuk, Prezydent Miasta Zamość.

Kategoria BC1:

1. I miejsce zajęła Kinga Koza ze Stowarzyszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start” w Poznaniu
  2. II miejsce – Robert Skwaryło ze Środowiskowego Domu Pomocy „Krok dalej” w Białobrzegach
  3. III miejsce – Artur Cios, Aktywny Klub Sportowy – Osób Niepełnosprawnych „Krok za krokiem” w Zamościu

Kategoria BC2:

1. I – Bartosz Urbaniak, „Start” Poznań
  2. II – Marta Wesołek, „Start” Poznań
  3. III – Mateusz Urbański, Pamara Boccia Lublin

Kategoria BC3:

1. I – Damian Iskrzycki,  Beskidzkie Zrzeszenie Sportowo – Rehabilitacyjne „Start” w Bielsku-Białej