Medale Polaków na torze kolarskim

09.04.2015
Autor: Olga Pieńkowska, fot. sxc.hu
rowerzysta nad morzem

Trzy medale zdobyli polscy zawodnicy podczas Mistrzostw Świata w Parakolarstwie Torowym, odbywających się w dniach 26-29 marca 2015 r. w holenderskiej miejscowości Apeldoorn.

Polskę reprezentowali: Anna Harkowska, Iwona Podkościelna (z pilotką Aleksandrą Wnuczek), Przemysław Wegner (z pilotem Arturem Korcem) i Marcin Polak (z pilotem Michałem Ładoszem).

Srebrne medale w dwóch kategoriach zdobyła Anna Harkowska. W wyścigu na dochodzenie na 3 km przegrała jedynie z Brytyjką Sarą Storey. W wyścigu na 10 km (40 okrążeń) Polka miała zaś jedno okrążenie straty w stosunku do Grety Neimans z USA.

Brązowy medal w wyścigu na dochodzenie na 4 km zdobył natomiast tandem Marcin Polak z pilotem Michałem Ładoszem.