Szable Kilińskiego rozdane

07.07.2008
Autor: Filip Miłuński, fot: Filip Miłuński
Źródło: inf. własna

Zakończył się ósmy turniej Pucharu Świata w szermierce na wózkach Szabla Kilińskiego. Zawody zdominowali zawodnicy z Hong Kongu, którzy zdobyli aż 11 medali. Polacy wywalczyli 8 krążków.

Srebro dla Polski zdobyli Adam Michałowski w szpadzie, w kategorii C i Dariusz Pender w szpadzie, w kategorii A.

Sześciu naszych reprezentantów wywalczyło brązowe medale. We florecie mężczyzn w kat. C brąz zdobyli Jacek Czech i Adam Michałkowski, w szpadzie w kat. A Rafał Ziomek i w kat. C Leszek Danisiewicz, w szabli w kat. A Stefan Makowski i Radosław Stańczuk.

Ozdobą niedzielnej gali finałowej były zmagania integracyjne w których zawodnicy na wózkach zmierzyli się z pełnosprawnymi szermierzami. We wszystkich pojedynkach zwyciężyli sportowcy niepełnosprawni.

Na koniec wszystkim medalistom wręczono symboliczne szable Kilińskiego.

W tegorocznej edycji Pucharu Świata wzięła udział rekordowa liczba zawodników. Wystąpiło ponad 200 szermierzy z 19 krajów: Austrii, Białorusi, Francji, Grecji, Hiszpanii, Hong Kongu, Indii, Kanady, Korei, Kuwejtu, Niemiec, Polski, Rosji, Stanów Zjednoczonych, Ukrainy, Węgier, Wielkiej Brytanii oraz Włoch.

Turnieje dla niepełnosprawnych szermierzy organizuje w stolicy od 1993 roku Integracyjny Klub Sportowy AWF. Od pięciu lat mają one rangę Pucharu Świata.

Na zdjęciu: Puchar Świata Szabla Kilińskiego 2008, fot: Filip Miłuński

Zwycięzcy Pucharu Świata "Szabla Kilińskiego"