9 medali tenisistów stołowych we Włoszech

25.03.2015
Autor: inf. pras.
medale Grudnia i Skrzyneckiego

We włoskim Lignano w dniach 17-21 marca 2015 r. odbył się bardzo prestiżowy, klasyfikacyjny turniej międzynarodowy osób z niepełnosprawnością w tenisie stołowym Lignano Master Open. Polscy sportowcy zdobyli tam 9 medali. Trzy w kategorii indywidualnej i sześć w drużynowej.

Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi utytułowani zawodnicy Piotr Grudzień i Marcin Skrzynecki, podopieczni trenera Lucjana Błaszczyka.

Srebro i dwa brązy Grudnia i Skrzyneckiego

Piotr Grudzień zdobył srebrny medal w swojej grupie w klasyfikacji indywidualnej. W grupie eliminacyjnej pokonał zdecydowanie 3:0 Andersa Anderssona (Szwecja) oraz 3:0 Samuela De Chiara (Włochy). W półfinale wygrał z Wiliamem Wilsonem (Anglia) 3:0, w meczu o finał pokonał 3:0 swojego kolegę Marcina Skrzyneckiego. W finale przegrał 1:3 z Wiktorem Diduhem (Ukraina).

Marcin Skrzynecki w tej samej grupie zdobył brązowy medal pokonując w eliminacjach 3:0 Abdullaha Alkhaldi (Kuwejt) oraz 3:2 Arufu Tateishi (Japonia), uległ 1:3 Fabianowi Rignell (Szwecja). W ćwierćfinale pokonał 3:2 Iwana Mai (Ukraina), w półfinale zdecydowanie zwyciężył 3:0 z Włochem Francesco Lorenzini. W meczu o finał uznał wyższość swego kolegi Piotra Grudnia, przegrywając 0:3.

W turnieju drużynowym Piotr Grudzień i Marcin Skrzynecki zdobyli brązowy medal. W grupie eliminacyjnej byli bezkonkurencyjni wygrywając 3:0 zarówno z reprezentacją Brazylii, jak również Japonii. W ćwierćfinale bez problemu pokonali 3:0 zespół Włoch. W meczu o finał uznali wyższość drużyny z Ukrainy, zwycięzcy turnieju, przegrywając 1:3.

Punkty do Rio

Małgorzata Jankowska (IKS-AWF Warszawa) zdobyła srebrny medal w grze pojedynczej oraz medal brązowy w grze drużynowej. Srebrne medale zdobyli też Kamil Bałuszek i Damian Słociński w grze drużynowej. W klasie łączonej po brąz sięgnęły Dorota Bucław (IKS-AWF Warszawa) oraz Krystyna Siemienicka (IKS-AWF Warszawa).

W turnieju w Lignano uczestniczyło wielu czołowych zawodników z całego świata. Nasi zawodnicy, zajmując czołowe miejsca, zdobyli punkty do światowej listy rankingowej, co ma wpływ na kwalifikację do Igrzysk Paraolimpijskich Rio de Janeiro 2016.