II Międzynarodowy Turniej Hokeja Na Sledgach

19.12.2007
Autor: Piotr Stanisławski
Źródło: inf. wł.

W dniach 14-16 grudnia 2007 r. w Elblągu odbył się II Międzynarodowy Turniej Hokeja Na Sledgach z udziałem drużyn z Wielkiej Brytanii, Szwecji oraz Polski. Organizatorem turnieju był prężnie działający Integracyjny Klub Sportowy ATAK w Elblągu.

Turniej odbył się na miejscowym nowoczesnym lodowisku. W Elblągu działa jedyna jak dotąd w Polsce sekcja hokeja na slegach. Dyscyplina ta uprawiana jest u nas dopiero od roku, dlatego Polacy nie byli faworytami rozgrywanego turnieju. Wystarczy wspomnieć, że w siedmiomilionowej Szwecji działa aż szesnaście klubów, w których niepełnosprawni uprawiają tę dyscyplinę od kilkunastu lat. Dlatego to oni byli faworytami. Naturalnym kandydatem do zdobycia drugiego miejsca był zespół z Wielkiej Brytanii, gdzie podobnie istnieje wiele klubów. Polski zespół tak naprawdę chciał zdobyć kolejne doświadczenia w grze z najlepszymi, mając cichą nadzieję na „urwanie” kilku punktów i choćby zremisowanie z tymi zespołami.

Tymczasem zespół ATAK I (Polacy mieli dwa zespoły, drugi ATAK II) pokonał Anglików, i tym samym mógł walczyć ze Szwecją o wejście do finału. I ten mecz był najciekawszą i najbardziej ekscytującą rywalizacją turnieju. Polacy grali jak równy z równym, znakomicie broniąc dostępu do swojej bramki. I choć w pierwszej tercji przegrywali 2:0, dzięki znakomitej obronie udało im się odeprzeć wiele ataków Szwedów. W drugiej tercji ATAK I chyba uwierzył w swoje możliwości, bo coraz częściej atakował bramkę przeciwnika. Wysiłek zaowocował zdobyciem dwóch bramek i doprowadzeniem do remisu.

Trzecia tercja była najbardziej zaciekła. Więcej szczęścia mieli Szwedzi i to im udało się strzelić zwycięskiego gola. Po meczu zwycięzcy pogratulowali polskiemu zespołowi znakomitej gry. Ostatecznie ATAK I wywalczył drugie miejsce, za Szwedami, na trzecim miejscu podium stanęła drużyna z Wielkiej Brytanii, a na czwartym uplasował się drugi polski zespół ATAK II.

Zdjęcia: Piotr Stanisławski