Mistrzostwo Polski Niesłyszących w piłce nożnej zostaje w Lublinie

20.06.2023
Autor: Tomasz Mielczarek, fot. Pixabay
stadion-3412060_1280

W przedostatni weekend czerwca na bocznym boisku Areny Lublin odbyły się Mistrzostwa Polski Niesłyszących w piłce nożnej 11-osobowej mężczyzn. Tytuł po raz drugi z rzędu wywalczyli zawodnicy Lubelskiego Klubu Sportowego Głuchych – Spartan. Zespół z Lublina zakończył turniej z kompletem zwycięstw i zaledwie jednym straconym golem.

Mistrzostwa Polski Niesłyszących

W mistrzostwach zorganizowanych przez Polski Związek Sportu Niesłyszących wzięły udział 4 drużyny, które w systemie “każdy z każdym” zmierzyły się w jednej grupie. Za obrońcami tytułu uplasował się Mazowiecki Klub Sportowy Niesłyszących – Mazowsze Warszawa. W dniach 26 czerwca – 1 lipca stołeczny klub w roli gospodarza będzie reprezentował Polskę podczas 14. edycji Ligi Mistrzów Głuchych w piłce nożnej, która odbędzie się na stadionie Hutnika. Trzecie miejsce na Mistrzostwach Polski zajął Wrocławski Klub Sportowy Niesłyszących – Świt. Poza podium znaleźli się reprezentanci wrocławskiego Stowarzyszenia Sportowego Niesłyszących MIG.

Na zawodach pojawili się trenerzy Reprezentacji Polski Niesłyszących w piłce nożnej Damian Stec i Piotr Ożóg, którzy obserwowali zawodników w kontekście powołań na przyszłoroczne Mistrzostwa Europy w Turcji. Turniej będzie jednocześnie kwalifikacjami do Igrzysk Olimpijskich Niesłyszących, zaplanowanych w 2025 roku w Japonii.