ME w szermierce na wózkach: 13 medali Polaków

20.07.2007
Źródło: onet.pl

Trzynaście medali mistrzostw Europy w szermierce na wózkach zdobyli w Warszawie reprezentanci kraju. Ten dorobek dał Polsce trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej za Węgrami i Francją.

W środę (18 lipca 2007 r.), w ostatnim dniu imprezy, Polacy dwukrotnie stawali na podium. Wicemistrzem w szpadzie w kat. C (tetraplegicy) został Leszek Danisewicz po zwycięstwie nad Niemcem Marcusem Lautenbergiem 15:11. Brązowy medal wywalczyli w turnieju drużynowym szpadziści: Grzegorz Pluta, Radosław Stańczuk, Dariusz Pender i Robert Wyśmierski pokonując Włochów 45:31. W finale Francja wygrała z Ukrainą 45:40

W turnieju drużynowym szpadzistek Polki (Aneta Kucharska, Marta Makowska, Dagmara Witos i Magda Karlewska) zajęły czwarte miejsce po porażce z Niemkami 45:39. Złoty medal zdobyły Węgierki pokonując Francuzki 42:32.