MŚ w rugby na wózkach: Australia ze złotym medalem!

11.08.2014
Autor: Adrian Lipiński
Źródło: tylkoigrzyska.pl

Reprezentacja Australii w rugby na wózkach sięgnęła po złoty medal mistrzostw świata rozgrywanych w duńskim Odense. W finale zawodnicy tego kraju pokonali Kanadyjczyków 67-56. Zwycięstwo w Danii dało przepustkę Australii na Igrzyska Paraolimpijskie Rio de Janeiro 2016.

W niedzielę w Odense zakończyły się siódme mistrzostwa świata w rugby na wózkach. Po raz drugi z rzędu w finale zagrali Australijczycy. Tym razem jednak udało im się zwyciężyć. W finale, rozgrywanym w hali Stadium Arena Fyn, pokonali oni rugbistów z kraju klonowego liścia 67:56. Kanadyjczycy tym samym nie zrewanżowali się za porażkę w finale Igrzysk Paraolimpijskich Londyn 2012. Wówczas ulegli 51:66.

O brązowy medal zmierzyły się USA i Japonia. Tak jak w meczu o trzecie miejsce rozegranym przed dwoma laty w stolicy Wielkiej Brytanii, lepsi byli Amerykanie. Zawodnicy z Kraju Kwitnącej Wiśni przegrali 56:62.

Dzięki zwycięstwu w MŚ Australia wywalczyła kwalifikację na igrzyska paraolimpijskie w Rio de Janeiro.