ME w sprincie kajakowym: pięć medali dla Polaków!

14.07.2014
Autor: Natalia Łyczko
Źródło: inf. własna, inf. prasowa

Trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej to wynik uzyskany przez naszych parakajakarzy podczas Mistrzostw Europy w Sprincie Kajakowym, które odbyły się dniach 10-13 lipca 2014 r. w Branderburgu (Niemcy). Reprezentacja Polski zdobyła aż pięć krążków: złoty, srebrny i trzy brązowe.

W zawodach uczestniczyło 87 zawodników z 19 państw Europy.

Wspaniale zaprezentowali się Jakub Tokarz, zdobywca pierwszego miejsca w kategorii V1 w grupie A, a także debiutująca w tej dyscyplinie sportowej Katarzyna Leśkiewicz, która wywalczyła srebrny medal na 200 m w grupie A w V1 (kanadyjka) z czasem 1:08.324. Brązowe medale zdobyli Mirosław Rosiński na 200 m w grupie LTA w V1 (kanadyjka), uzyskawszy czas 52.295, a także Jakub Tokarz, tym razem w kategorii K1 w grupie A, i Paulina Rutkowska w TA V1 na 200 m.

Uzyskane wyniki świadczą o bardzo dobrej formie naszych zawodników przed mistrzostwami świata, które odbędą się w sierpniu 2014 r. w Moskwie. Kadra Polski wystąpi na nich w tym samym składzie, co na lipcowych mistrzostwach Europy.