Siatkówka na siedząco: poniedziałkowe porażki polskich drużyn

17.06.2014
Autor: Adrian Lipiński
Źródło: inf. własna

Zarówno męska, jak i żeńska reprezentacja w siatkówce na siedząco odniosły porażkę w trzech setach podczas drugiego dnia rozgrywanych w Elblągu mistrzostw świata. Biało-czerwoni przegrali w poniedziałek z Ukrainą, zaś Polki nie miały najmniejszych szans z faworytkami do złota - Amerykankami.

Nasi zawodnicy po zwycięstwie z Algierią zagrali z Ukraińcami. Podopieczni Bożydara Abadzijewa rozpoczęli spotkanie od porażki do siedemnastu. Polacy w kolejnych dwóch partiach również musieli uznać wyższość rywali, w drugim secie ugrali tylko trzynaście punktów, zaś w trzecim przegrali 15:25. We wtorek o godz. 11.00 powalczą w meczu z Chinami o awans do ćwierćfinału. Reprezentanci Państwa Środka będą faworytami spotkania; w Elblągu pokonali Ukrainę 3:2 oraz Algierię 3:0.

Polskie siatkarki, zgodnie z przewidywaniami, przegrały z wicemistrzyniami olimpijskimi bardzo wyraźnie. Amerykanki dały sobie wyrwać zaledwie 21 pkt.

Biało-czerwone przegrywały sety odpowiednio 5:25, 8:25, 8:25. Nasze zawodniczki dopingowało w hali Centrum Sportowo-Biznesowym przy Al. Grunwaldzkiej ok. półtora tysiąca kibiców. We wtorek nasza reprezentacja powalczy ze Słowenią w swoim trzecim spotkaniu na MŚ. Ich następne w kolejności rywalki w poniedziałek pokonały 3:0 Wielką Brytanię.