PŚ w strzelectwie: sportowcy walczą o podium

09.05.2014
Źródło: inf. prasowa

8 maja rozpoczęła się rywalizacja sportowców w strzeleckim Pucharze Świata osób niepełnosprawnych, który odbywa się w Szczecinie. W turnieju bierze udział 28 reprezentacji narodowych.

Inauguracyjną konkurencją pneumatyczną Pucharu Świata było R3 (karabin); o zwycięstwo walczyło niej aż 44 zawodników. Blisko awansu do finału był Waldemar Andruszkiewicz (Start Szczecin), który zajął 10 miejsce. Do finału dostali się sportowcy z pierwszej ósemki.

W finałowej walce trzecie miejsce zajął Jens Frimann z Danii (189,2 punkty). Walka o pierwsze dwa miejsca była zacięta do ostatniego strzału - zawodnicy zapamiętają ją na długo. Ostatecznie Norweg Paul Aksen Johanson minimalnie pokonał Słowaczkę Veronikę Vadovicovą. Norweg miał 211,9 punktów, a zawodniczka ze Słowacji - 211,5 punktów.

Polska reprezentacja
Polska reprezentacja, fot.: mat. prasowe

W rywalizacji drużynowej Rosjanie pokonali Słowację i USA. Wygrał Andrey Lebedinskiy (367-5x), tuż za nim uplasował się Sergey Malyshey (333-7x). Trzecie miejsce wywalczył Węgier Gunla Gurisatti (357-2x).

Podczas tegorocznego turnieju sportowcy z 28 państw walczyć będą w 9. strzeleckich konkurencjach.