Sukcesy naszych tenisistów w Lignano

25.03.2014
Źródło: inf. prasowa

Trzy medale przywieźli polscy zawodnicy z zakończonego 23 marca międzynarodowego turnieju osób niepełnosprawnych w tenisie stołowym „Lignano Master Open 2014”.

W prestiżowym 40-punktowym turnieju klasyfikacyjnym, odbywającym się we włoskim Lignano, wzięli udział czołowi zawodnicy z całego świata. Bardzo dobrze wypadli członkowie polskiej kadry narodowej, zawodnicy ZSR „Start” w Zielonej Górze; zdobyli trzy medale: złoty, srebrny i brązowy.

Paraolimpijczycy Marcin Skrzynecki i Piotr Grudzień, podopieczni trenera Lucjana Błaszczyka, potwierdzili swoją formę, zajmując pierwsze miejsce jako drużyna w grupie 8. W drodze po złoty medal pokonali wszystkich rywali: zwyciężyli 3:0 z Włochami, 3:1 z Belgią oraz 3:2 z zespołem mieszanym Szwecji i Anglii.

Znakomicie spisał się także Tomasz Jakimczuk, podopieczny trenera Jacka Kaczmarka, grający na wózku inwalidzkim w grupie 2. Wraz z zawodnikiem „Startu” Białystok Rafałem Czuperem zdobyli srebrny medal w klasyfikacji zespołowej, w bardzo licznej i silnie obsadzonej grupie.

W eliminacjach zawodnicy ci zajęli pierwsze miejsce; wygrali 3:0 z drużyną mieszaną zawodników z Włoch i Makau oraz 3:1 z Serbią (zwycięzcą turnieju). W półfinale pokonali 3:2 bardzo silny zespół z Korei, a w finale, po emocjonującym pojedynku, uznali wyższość Serbii  (wynik meczu – 2:3).

W turnieju indywidualnym bardzo dobrze zaprezentowali się nasi zawodnicy w bardzo licznej grupie 8. Marcin Skrzynecki zakończył rywalizację z brązowym medalem – w grupie eliminacyjnej zajął drugie miejsce po wygranej 3:1 z Aleksjejem Sauninem (Rosja), 3:1 z Samuelem De Chiarą (Włochy) i przegranej 1:3 z Viktorem Diduhem (Ukraina), zwycięzcą turnieju. W ćwierćfinale Skrzynecki pokonał 3:0 Mathieu Loiqa (Belgia), a w finale przegrał 0:3 z Emilem Anderssonem (Szwecja).

Turniej we Włoszech jest jednym z etapów przygotowań reprezentacji Polski do udziału w mistrzostwach świata, które odbędą się we wrześniu 2014 r. w Pekinie.