Włodarczyk i Fidrych sportowcami roku Warszawy

10.02.2014
Źródło: inf. prasowa

Pod koniec stycznia poznaliśmy zwycięzców XIV Plebiscytu na Najlepszych Sportowców Warszawy. Podczas dorocznego Balu Mistrzów Sportu Warszawy, który odbył się w hali Areny Ursynów, zawodnicy udowodnili, że potrafią nie tylko zdobywać medale, ale także doskonale się bawić.

- Doceniamy tych najlepszych - tych, których osiągnięcia podziwiamy i którym kibicujmy podczas zawodów. Stając w szranki z innymi sportowcami, nie tylko pokazują swoje mistrzostwo, ale także rozsławiają imię naszego miasta – powiedziała prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. - Wielki sport dostarcza nam wielu emocji, tym bardziej, że warszawscy sportowcy w minionym roku na wielu mistrzostwach wypadli doskonale, przywieźli liczne medale – dodała.

W kategorii Najlepszy Sportowiec Roku 2013 zwyciężyła Anita Włodarczyk, która przez rok będzie nosiła również tytuł Sportowej Twarzy Warszawy. Lekkoatletka jest podopieczną trenera Krzysztofa Kaliszewskiego i wychowanką RKS SKRA Warszawa. Na dalszych pozycjach uplasowali się:

II miejsce: Paweł Korzeniowski – pływanie; AZS AWF Warszawa
III miejsce: Dariusz Popiela – kajakarstwo slalomowe; KS Spójnia Warszawa
IV miejsce – Bartłomiej Marszałek – sporty motorowodne; MKS Polonia Warszawa
V miejsce: Mateusz Kamiński – taekwon-do ITF; „TAEWO” Klub Wschodnich Sztuk Walki
VI miejsce: Karolina Winkowska – żeglarstwo-kitesurfing; Warszawskie Towarzystwo Kite
VII miejsce: Aleksandra Socha – szermierka-szabla; AZS AWF Warszawa
VIII miejsce – Marcin Rudawski – żeglarstwo; MKS „Dwójka” Warszawa
IX miejsce: Joanna Leszczyńska – wioślarstwo; Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie, ex aequo
IX miejsce: Sylwia Lewandowska – wioślarstwo; Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie
X miejsce: Oktawia Nowacka – pięciobój nowoczesny; Stowarzyszenie „Pięciobój Polski – CWKS Legia”
ex aequo
X miejsce: Katarzyna Wójcik – pięciobój nowoczesny; Stowarzyszenie „Pięciobój Polski – CWKS Legia”

Najlepszym Sportowcem Niepełnosprawnym Roku 2013 została zaś Marta Fidrych, uprawiająca szermierkę na wózkach. Zawodniczka należy do Integracyjnego Klubu Sportowego AWF. Dalsze miejsca zajęli:

II miejsce: Grzegorz Pluta – szermierka na wózkach; Integracyjny Klub Sportowy AWF
III miejsce: Adrian Castro – szermierka na wózkach; Integracyjny Klub Sportowy AWF

Internauci zadecydowali o wyborze zwycięzców w dwóch kategoriach: Sportowa Impreza Roku 2013, którą ogłoszono Warszawską Triadę Biegową „Zabiegaj o pamięć”, oraz Najpopularniejszy Sportowiec 2013, którym został Mateusz Kamiński.

Zwyciężcy w pozostałych kategoriach:

Trener Roku 2013: Krzysztof Kaliszewski – lekkoatletyka; RKS SKRA Warszawa; podopieczna: Anita Włodarczyk
Sportowa Osobowość Roku 2013: ks. Mirosław Mikulski

W nowej kategorii plebiscytu (współorganizowanej z firmą Dalkia Warszawa), Nadzieja Olimpijska, zwyciężył Patryk Boniecki.

W składzie kapituły plebiscytu, która wyłoniła laureatów poszczególnych kategorii, znaleźli się: Irena Szewińska (przewodnicząca), Dorota Idzi, Teresa Sukniewicz-Kleiber, Jerzy Engel, Ryszard Szurkowski oraz Andrzej Supron.

Organizatorami plebiscytu są: miasto stołeczne Warszawa, Stołeczna Estrada oraz Ursynowskie Centrum Sportu i Rekreacji.