KSN Start Warszawa w podwójnej koronie

10.12.2013
Autor: Maciej Kowalczyk
Źródło: inf. własna

Koszykarze Klubu Sportowego Niepełnosprawnych Start Warszawa dwa tygodnie po tym, jak zdobyli Puchar Polski – obronili także tytuł mistrzów naszego kraju. W miniony weekend w Rzeszowie odbył się ostatni finałowy turniej krajowych rozgrywek w koszykówce na wózkach. W ostatnim meczu warszawianie pokonali Akces-Med Start Rzeszów 54:49.

W ten sposób KSN Start Warszawa przechodzi do historii dyscypliny jako drużyna, która krajowy tytuł mistrzowski zdobywa drugi raz z rzędu. Do rzeszowskiego turnieju finałowego nie przegrali ani jednego spotkania. Turniej rozegrano systemem każdy z każdym. Uczestniczyły w nim cztery drużyny z: Rzeszowa, Warszawy, Konstancina i Wrocławia.

Królem strzelców turnieju został Jan Cyrul (Akces-Med Start Rzeszów), zdobywając 72 punkty. O jeden mniej zdobył Radosław Stańczuk (KSN Start Warszawa), a o dwa mniej – Rafał Tyburowski (IKS GTM Konstancin).