„Start” Zielona Góra mistrzem Polski w tenisie stołowym

02.12.2013
Źródło: inf. prasowa

Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „Start” Zielona Góra zostało zwycięzcą Drużynowych Mistrzostw Polski Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym, które w dniach 30 listopada – 1 grudnia 2013 r. odbyły się w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Drzonkowie.

W imprezie uczestniczyło 16 zespołów z jednostek „Start” z Polski. Zawodnicy rywalizowali w czteroosobowych drużynach, w składzie których znajdował się jeden zawodnik grający na wózku inwalidzkim, jedna zawodniczka oraz dwóch innych zawodników, również z dysfunkcją narządu ruchu.

Doskonale zaprezentowali się gospodarze – zawodnicy zielonogórskiego „Startu”, którzy zdobyli tytuł mistrza Polski na 2013 rok, powtarzając sukces z poprzedniego roku.

Zespół w składzie: Dorota Mituta, Tomasz Jakimczuk, Piotr Grudzień I Marcin Skrzynecki wygrali wszystkie mecze mistrzostw. W grupie eliminacyjnej zajęli pierwsze miejsce, pokonując 5:0 IKS Jezioro Tarnobrzeg II, 4:1 „Start” Kalisz i 4:1 „Start” Poznań. W ćwierćfinale wygrali ze „Startem” Białystok 3:1,w półfinale z Szansą-Start Gdańsk 3:1.

Finał był bardzo emocjonujący; zawodnicy zielonogórskiego „Startu” pokonali IKS Jezioro Tarnobrzeg 3:2, a głównymi bohaterami tego meczu byli podopieczni trenera Lucjana Błaszczyka, paraolimpijczycy: Piotr Grudzień i Marcin Skrzynecki. Wygrali swoje spotkania indywidualnie, byli tez bezkonkurencyjni w rozstrzygającym pojedynku deblowym – pokonali przeciwników 3:0.