MŚ w parabadmintonie: pierwszy polski medal

12.11.2013
Autor: Maciej Kowalczyk
Źródło: inf. własna

Srebrny medal w grze indywidualnej zdobył polski badmintonista Bartłomiej Mróz podczas zakończonych w Niemczech Mistrzostw Świata w Parabadmintonie Dortmund 2013. Jest to pierwszy występ polskiego zawodnika w zawodach tej rangi i pierwszy medal mistrzostw świata.

Polak w dobrym stylu przeszedł eliminacje i awansował do finału, po wygranym pojedynku z Japończykiem Genem Shogaki 21:12, 21:13. W finale uległ zawodnikowi ze Stanów Zjednoczonych Cheahowi Liek Hou 18:21, 13:21.

W grze podwójnej Mróz w parze z Turkiem Ilkerem Tuzcu także zdobył srebro. W finale polsko-turecki debel przegrał z dwójką amerykańską Cheah Liek Hou - Suhaili Laiman 18:21, 17:21.

Na mistrzostwa do Dortmundu pojechało z Polski dwóch zawodników – Bartłomiej Mróz i Dariusz Supel. Parabadminton nie jest dyscyplina paraolimpijską. Miejsce w programie igrzysk ma zarezerwowane dopiero po paraolimpiadzie w Rio de Janeiro 2016.