Łucznicze MŚ: rewelacyjne strzały Polaków

06.11.2013
Autor: Maciej Kowalczyk
Źródło: inf. własna

Milena Olszewska zdobyła brązowy medal Mistrzostw Świata Osób Niepełnosprawnych Bangkok 2013. Polka zajęła trzecie miejsce w turnieju indywidualnym w kategorii łuki klasyczne. Drugi medal Polacy mają już w „kieszeni”, ponieważ awansowali do finału turnieju mikstów.

Polacy do stolicy Tajlandii pojechali we trójkę. Milenie Olszewskiej i Markowi Sawickiemu towarzyszy trener marek Olszewski. Naszej parze udało się przebrnąć wszystkie etapy eliminacji w turnieju mikstów i po wejściu do finału zapewnili sobie medal. Jakiego będzie koloru, dowiemy się 7 listopada – ostatniego dnia mistrzostw. Walkę o złoto Polacy stoczą z Ukraińcami. A w drodze do tej walki pokonali w 1/8 finału Stany Zjednoczone 130: 128, w ćwierćfinale Francję 126:124, w półfinale Rosję 132:128.

W międzyczasie brąz zdobyła nasza brązowa medalistka paraolimpijska Milena Olszewska. W ćwierćfinale Olszewska spotkała się z Rosjanką Iriną Batorową, numerem 1. na światowej liście rankingowej, i wygrała z nią 6:0. W walce o wejście do finału nasza zawodniczka przegrała z Francuzką Brigtte Duboc 3:7. W pojedynku o brąz Polka pokonała Tajkę Wasanę Khuthawisap 7:1.

Wyniki pojedynków Mileny Olszewskiej

Milena Olszewska  (26, 26, 27) 6:0 (22, 19, 19) Irina Batorowa, Rosja
Milena Olszewska (26, 24, 26, 25, 22) 3:7 (25, 24, 28, 27, 25) Brigitte Duboc, Francja
Milena Olszewska (30, 22, 26, 28) 7:1 (25, 21, 26, 25) Wasana Khuthawisap, Tajlandia