Wersja do druku

ME w tenisie stołowym: brąz dla Grudnia i Skrzyneckiego

09.10.2013
Źródło: inf. prasowa

W dniach od 25 września do 10 października we włoskim Lignano odbyły się mistrzostwa Europy osób niepełnosprawnych w tenisie stołowym. Brąz w grze drużynowej na tych prestiżowych zawodach wywalczyli reprezentujący Polskę Piotr Grudzień i Marcin Skrzynecki, zawodnicy Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start”  w Zielonej Górze, podopieczni trenera Lucjana Błaszczyka.

W grupie eliminacyjnej Grudzień i Skrzynecki zwyciężyli bez problemów, pokonując 3:0 reprezentację Belgii. Wygrali również z Ukrainą – 3:2. W ćwierćfinale byli zdecydowanie lepsi od Słowaków, których pokonali 3:0.

W półfinale, po bardzo zaciętym i długim meczu, przegrali polscy zawodnicy przegrali 2:3 z Węgrami. W grupie zwyciężyli Belgowie, Węgrom przypadł zaś srebrny medal.

W klasyfikacji indywidualnej Grudniowi i Skrzyneckiemu nie powiodło się: przegrali swoje mecze w grupach eliminacyjnych, nie awansując do dalszych rozgrywek.

Grudzień i Skrzynecki to profesjonalni i doświadczeni zawodnicy; na swoim koncie mają m.in. złoty medal Igrzysk Paraolimpijskich Londyn 2012.