Lekkoatletyczne MŚ: Medale Derusia i Lepiaty

25.07.2013
Autor: Maciej Kowalczyk
Źródło: inf. własna

Kolejne dwa medale zdobyli w środę Polscy zawodnicy podczas odbywających się we Francji Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce Paraolimpijskiej Lyon 2013. Siłą rzeczy najbardziej cieszy złoto Michała Derusia, wywalczone na bieżni w sprincie na 100 metrów. W tabeli medalowej Polacy zajmują nadal wysokie 9. miejsce.

22-letni tarnowianin bez lewej dłoni pokonał Australijczyka Gabriela Cole'a i Brazylijczyka Yohanssona Nascimento. Co prawda w biegu nie uczestniczył zwycięzca tej konkurencji z igrzysk w Londynie Chińczyk Zhao Xu, ale byli pozostali medaliści paraolimpijscy: Kubańczyk Raciel Isidoria Gonzalez i Brytyjczyk Ola Abidogun. W finałowym biegu mistrzostw we Francji ci ostatni do mety przybiegli w czasie dużo gorszym od medalowej trójki.

Drugi swój medal we francuskich mistrzostwach, tym razem brązowy, zdobył nasz mistrz Maciej Lepiato w skoku w dal. Złoto wywalczył mistrz paraolimpijski z Londynu – Niemiec Markus Rehm. W konkursie zabrakło srebrnego medalisty z Londynu – reprezentującego Niemcy Wojtka Czyża.