Wersja do druku

ME w bocci: obiecujące starty polskich sportowców

27.06.2013
Źródło: inf. prasowa

Dobrymi wynikami zakończyli polscy zawodnicy mistrzostwa Europy w boccii, które odbyły się w portugalskim Guimaraes. Start w zawodach otworzył Polakom drzwi do boccii na poziomie paraolimpijskim.

Podczas zawodów polscy sportowcy konkurowali z reprezentantami 22 państw. Najlepszy wynik w grach indywidualnych BC2 uzyskał Mateusz Urbański – jest ósmy w Europie (na 32 sklasyfikowanych zawodników). W tej samej kategorii na wysokim 10. miejscu rankingu uplasował się Patryk Barszczyk. 31. miejsce w grach indywidualnych BC3 („rynniarze”) zajęła zaś Marta Wesołek.

22. miejsce rankingu należało do Bartka Nowosadowskiego, 32. natomiast - do Michała Kozyrskiego, a 43. lokatę na 50 startujących zawodników zdobył Łukasz Brożek. Para BC3 Nowosadowski-Kozyrski uplasowała się na 15. miejscu pośród 18 startujących.

Udział polskiej reprezentacji finansowany był przez Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start” ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.