MŚ w parakajarstwie: 5 medali dla Polaków!

17.06.2013
Źródło: inf. prasowa

Pięć medali: dwa złote, jeden srebrny i dwa brązowe - to dorobek polskich zawodników na Mistrzostwach Europy w Parakajakarstwie, które 16 czerwca zakończyły się w Montemor-o-Velho w Portugalii.

Złote medale dla Polski zdobył Jakub Tokarz, który w piątek, 14 czerwca, został podwójnym mistrzem Europy w konkurencjach K1 200 m (kajaki) i V1 200 m (kanadyjka ze stabilizatorem). Tokarz, reprezentujący „Start” Wrocław, należy do światowej czołówki parakajakarzy sportowej klasy A. Na podium z brązowym medalem w konkurencji V1 200 stanęła tego dnia także debiutantka Paulina Rutkowska  (zawodniczka IKS AWF Warszawa).

Polscy parakajakarze podczas MŚ w Portugalii
Polska ekipa podczas MŚ w Portugalii, fot.: PZSN "Start"

15 czerwca nasi reprezentanci wystartowali w czterech finałach. Trzeci z rzędu srebrny medal Mistrzostw Europy wywalczył w K1 Tomasz Moździerski z OTK Opole. Wielką niespodziankę sprawił debiutujący Mirosław Rosiński ze „Startu” Zielona Góra, meldując się jako trzeci zawodnik na mecie wyścigu parakanadyjek.

Łącznie w zawodach rywalizowało ponad 60 zawodników z 14 państw. Polacy, dzięki pięciu zdobytym medalom, znaleźli się w ogólnej klasyfikacji na drugiej pozycji  - tuż za Wielką Brytanią.