Slovenia Open: Brąz dla Piotra Grudnia

16.05.2013
Źródło: inf. prasowa

Z brązowym medalem wrócił Piotr Grudzień, zawodnik Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego START w Zielonej Górze, z  klasyfikacyjnego międzynarodowego turnieju osób niepełnosprawnych w tenisie stołowym niepełnosprawnych „Slovenia Open”, który odbył się w dniach 7-12 maja 2013 r. w miejscowości Lasko na Słowenii.

Grudzień, podopieczny trenera Lucjana Błaszczyka, wypadł bardzo dobrze w turnieju indywidualnym, w którym uczestniczyło aż 16 czołowych zawodników z całego świata. W doskonałym stylu pokonał przeciwników z grupy eliminacyjnej i zajął w niej pierwsze miejsce. Wygrał 3:0 z Mathieu Loicq’iem (Belgia), 3:2 z Vadimem Azeryerem (Rosja) oraz 3:1 z Jozefem Krsiakiem (Słowacja).

W ćwierćfinale pokonał bardzo dobrego zawodnika ze Szwecji Fabiana Rignella - 3:1, natomiast w półfinale, po emocjonującej walce, uległ w walce z Węgrem Gyulim Zborai’em – 3:2, który zajął I miejsce w turnieju.