Za nami VII Integracyjny Turniej w Wyciskaniu Sztangi Leżąc

06.05.2013
Źródło: inf. prasowa

W Hali Milenium Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu już po raz siódmy spotkali się sztangiści, by rywalizować w zawodach integracyjnych w wyciskaniu sztangi leżąc, a także w II Mistrzostwach Powiatu Służb Mundurowych.

Zawody odbyły się w kategorii open kobiet oraz w sześciu kategoriach wagowych mężczyzn: do 60 kg,  75 kg, 82,5 kg, 90 kg, 100 kg  oraz powyżej 100 kg – według współczynnika Haleczki; o zwycięstwie decydowała liczba zdobytych punktów.

Funkcję sędziowską pełnili m.in.: Ryszard Fornalczyk, sześciokrotny uczestnik paraolimpiad, czterokrotny mistrz paraolimpijski, wielokrotny mistrz świata, Europy i Polski, a także rekordzista Polski i Europy, oraz Piotr Musiał, zawodnik, który do niedawna startował w barwach Startu Koszalin, a w zeszłym roku zakończył karierę zawodniczą podczas turnieju w Szczecinku. Wśród startujących zawodników zobaczyliśmy na pomoście byłych i obecnych reprezentantów kadry Polski, medalistów mistrzostw świata i Europy oraz uczestników paraolimpiad.

Kategorię open kobiet, podobnie jak w roku ubiegłym, wygrała zawodniczka  Startu Koszalin Kamila Rusielewicz, która zaliczyła 110 kg. Drugie miejsce należało do Moniki Sus (60 kg), zaś na najniższym stopniu podium stanęła Roma Bąbelek.

Wśród mężczyzn w kategorii do 60 kg zwyciężył Krystian Łukaszewski z wynikiem 75 kg. W kategorii do 75 kg zdecydowanie najlepszym zawodnikiem okazał się Grzegorz Lanzer (Start Koszalin), który wycisnął sztangę o ciężarze 165 kg, a w kategorii 82,5 kg – Mateusz Rufelkiewicz z wynikiem 160 kg. Kategorię wagową do 90 kg wygrał Rafał Knapik z wynikiem 145 kg. Paweł Tyborczyk okazał się najlepszym zawodnikiem w kategorii do 100 kg, zaliczywszy 190 kg.

Wyciskanie sztangi podczas zawodów integracyjnych w Kołobrzegu
Wyciskanie sztangi podczas zawodów integracyjnych w Kołobrzegu, fot.: mat. prasowe

Wśród mundurowych podczas II mistrzostw najlepszym zawodnikiem w kategorii wagowej do 82,5 kg został Marek Musiał, reprezentant straży pożarnej. W kategorii powyżej 82,5 kg zwyciężył Zbigniew Pietrzak (Agencja Ochrony Lex-Crimen) z wynikiem 160 kg.

Po rywalizacji sportowców odbył się także turniej dla VIP-ów, którzy tym razem wyciskali sztangę na liczbę powtórzeń. Pierwsze miejsce, tak jak w zeszłym roku, zdobył Jarosław Kreja, który podniósł sztangę 25 razy. Tuż za nim uplasował się Marian Jagiełka z 23 powtórzeniami, a trzecie miejsce zajął Karol Skiba z rezultatem 12 powtórzeń.

Organizatorami zawodów były Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, miasto Kołobrzeg, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu, Fundacja "Kołobrzeg bez barier", Agencja Ochrony Lex-Crimen, Stowarzyszenie Sportu Niepełnosprawnych „START” w Koszalinie, Zakład Aktywności Zawodowej. Patronat na imprezą objęli miedzy innymi: Marek Hok – poseł na Sejm RP, Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Anna Mieczkowska – członek zarządu Województwa Zachodniopomorskiego oraz Janusz Gromek – prezydent miasta Kołobrzegu.