PŚ w strzelectwie sportowym: Bysiek ze srebrnym medalem

29.04.2013
Źródło: inf. prasowa

Ze srebrnym medalem w konkurencji karabin pneumatyczny FTR2 wrócił Kazimierz Bysiek z zawodów Pucharu Świata osób niepełnosprawnych w strzelectwie sportowym, które odbyły się w Szczecinie w dniach 16-21 kwietnia 2013 r. Jest to jak dotąd największy sukces zawodnika zielonogórskiego START-u.

Bysiek pokonał w swojej kategorii paraolimpijczyka Andreasa Schaefersa (Niemcy). Złoty medal zdobył reprezentant Słowenii Francek Gorazd Tirsek.

Kazimierz Bysiek podczas startu
Kazimierz Bysiek, fot.: ZSR START Zielona Góra

Puchar Świata osób niepełnosprawnych w strzelectwie sportowym to największa impreza dotycząca tej dyscypliny sportowej w Polsce. Udział w wydarzeniu wzięło 137 zawodników z 22 państw całego świata. Reprezentacja Polski składała się z 24 zawodników.

W  kolejnej swojej konkurencji: R4 – karabin pneumatyczny 60 strz. stojąc, Bysiek zajął 14. miejsce, ustanawiając nowy rekord Polski – wynikiem 616,4 pkt. Do ścisłego finału zabrakło jedynie 5 pkt. Drużynowo reprezentacja Polski (w składzie: Mirosława Górna – START Gorzów Wlkp., Piotr Kacalski – START Szczecin, Kazimierz Bysiek – START Zielona Góra) w tej konkurencji zajęła piąte miejsce.