Osiem goli w meczu Polska-Francja

15.04.2013
Autor: Tomasz Przybyszewski
Źródło: inf. własna

Aż osiem goli zobaczyli widzowie meczu ampfutbolowej reprezentacji Polski z Francuzami. Spotkanie 13 kwietnia w hali w Warszawie zakończyło się remisem 4:4.

Dwie bramki dla Polaków strzelił Bartosz Łastowski, który nie bez powodu nazywany jest przez kolegów z reprezentacji Messim. Po jednej dołożyli Kamil Rosiek i Arkadiusz Werner. Do przerwy Polacy prowadzili 3:2.

„Pierwszy w 2013 roku mecz ampfutbolowej reprezentacji Polski był niesamowitym widowiskiem. Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie” – czytamy na facebookowym profilu Amp Futbol Polska. Tam także obejrzeć można galerie niesamowitych zdjęć z tego spotkania. Francja to doświadczona drużyna, od 2007 r. regularnie bierze udział w międzynarodowych turniejach, dlatego remis z nią to bardzo dobry wynik.

Remis do przerwy (1:1) wywalczyli też rezerwowi zawodnicy reprezentacji Polski w nieco późniejszym meczu tego samego dnia z rezerwami Francuzów. „W drugiej części gry przeciwnicy wprowadzili podstawową siódemkę i skończyło się na 1:4” – czytamy na profilu AmpFutbolPolska. „Z pewnością kilku zawodników rezerw już niedługo będzie miało szansę zagrać w pierwszej drużynie. Jedyną bramkę dla Polaków zdobył Mateusz Sadłowski”.

O historii amp futbolu i regułach gry przeczytasz w artykule „Piłka jednonożna”.