Hungarian Open: Sukces zawodniczki zielonogórskiego „Startu”

13.03.2013
Źródło: inf. prasowa

W węgierskim Eger odbył się  klasyfikacyjny międzynarodowy turniej osób niepełnosprawnych w tenisie stołowym „Hungarian Open”. W trzyosobowym składzie reprezentacji Polski doskonale zaprezentowała się Dorota Mituta, zawodniczka Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego ”Start” Zielona Góra, która z zawodów wróciła ze złotym medalem.

Dla podopiecznej trenera Jacka Kaczmarka był to debiut w tak ważnej imprezie międzynarodowej. Grając systemem „każdy z każdym”, zawodniczka uległa jedynie reprezentantce gospodarzy Bettinie Bisak 2:3. Pokonała pozostałe rywalki: Węgierki Marię Benke 3:1 i Evelin Marton 3:0, a także Niemkę Merlene Reeg 3:2.

Dorota Mituta podczas rozgrywek Hungarian Open
Dorota Mituta, fot.: arch. ZSR "Start" Zielona Góra

Mituta zajęła ostatecznie pierwsze miejsce w swojej grupie startowej i zdobyła złoty medal. – Ten pierwszy międzynarodowy sukces stanowi  bardzo dobry prognostyk na sportową przyszłość tej młodej i ciągle się rozwijającej zawodniczki – podkreśla Danuta Tarnawska, prezes ZSR „Start” Zielona Góra.

Klasyfikacyjny międzynarodowy turniej osób niepełnosprawnych w tenisie stołowym „Hungarian Open” w Eger odbył się w dniach 8-10 marca 2013 r. W imprezie uczestniczyły reprezentacje 20 państw z całego świata.