Lekkoatletyczne MŚ Niepełnosprawnych: Mamy już trzy medale!

05.09.2006

2 września 2006 r. w holenderskim Assen oficjalnie otwarto mistrzostwa świata osób niepełnosprawnych w lekkiej atletyce. Impreza odbywa się pod patronatem Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego (IPC).

W imprezie, która potrwa do 10 września, bierze udział 1097 sportowców z 76 krajów. Nie zabrakło również polskiej reprezentacji. Polacy już pierwszego dnia zawodów - 3 września - sięgnęli po trzy medale.

• 21-letnia Alicja Fiodorow (klasa T46, Start Radom) z czasem 59,68 (rekord życiowy) została mistrzynią świata w biegu na dystansie 400 m.
  • 26-letni Łukasz Łabuch (F37) skokiem na odległość 5,45 został wicemistrzem w skoku w dal.
  • 40-letnia Renata Chilewska (F35, Start Szczecin) z rezultatem 20,60 i 469 pkt zdobyła brązowy medal w rzucie oszczepem.

Źródło: sport.onet.pl, opr. redakcja