PyeongChang 2013: sobota pełna medali

03.02.2013
Źródło: inf. prasowa

W sobotę reprezentanci Olimpiad Specjalnych Polska zdobyli 13 medali na X Światowych Zimowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w PyeongChang. Tym samym na koncie polskich sportowców z niepełnosprawnością intelektualną jest już 18 medali.

W sobotę świetnie spisali się nasi łyżwiarze szybcy, którzy rywalizowali na dystansie 777 metrów. Złoty medal zdobył Paweł Menducki (Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Świętokrzyskie). Drugie miejsca należały do Adama Szymki (Odział Regionalny OS Podlaskie) i Bożeny Wojdy (Oddział Regionalny OS Lubuskie). Brązowy medal wywalczyła Marta Wullert (Oddział Regionalny OS Śląskie).

Narciarze na medal

Finały w narciarstwie zjazdowym i biegowym miały odbyć się w PyeongChang w piątek, ale z powodu opadów deszczu zostały przeniesione na sobotę.

Ta zmiana planów nie zaszkodziła polskim narciarzom. W finale slalomu supergiganta złote medale zdobyli: Paweł Gredka (Oddział Regionalny OS Świętokrzyskie), Patryk Czaplicki (Oddział Regionalny OS Lubuskie) i Sabina Czernic (Oddział Regionalny OS Świętokrzyskie). Drugie lokaty należały do Marii Ogińskiej (Oddział Regionalny OS Wielkopolskie-Poznań), Moniki Gil (Oddział Regionalny OS Lubelskie) i Adriana Formasa (Oddział Regionalny OS Beskidzkie).

Maria Ogińska z medalem
Maria Ogińska z medalem, fot.: mat. organizatora

Z medalami wrócą również narciarze biegowi. Złoto na dystansie 50 metrów techniką klasyczną wywalczył Artur Kosior (Oddział Regionalny OS Lubelski), a srebro zgarnęła Justyna Wasiluk (Oddział Regionalny OS Podlaskie).

Sukces w biegu na rakietach śnieżnych odniosła Zofia Porwich (Oddział Regionalny OS Wielkopolskie-Poznań), która w swoim finale zajęła drugie miejsce.

Porażki polskich hokeistów halowych

Osłabiona kontuzjami reprezentacja Polski w hokeju halowym doznała dwóch porażek: 2:6 z RPA i 0:6 z USA. W niedzielę naszych hokeistów czekają rewanże. Dwie drużyny z najlepszym bilansem zagrają o złoty medal. Ostatnia drużyna w grupie wyjedzie z Korei z brązowym medalem.