Londyn: dwa czwarte miejsca piątego dnia

03.09.2012
Autor: Maciej Kowalczyk
Źródło: inf. własna

Miejsce tuż za podium zajął Paweł Piotrowski w rzucie dyskiem w pozycji stojącej (grupa łączona F35/36). Mecz o brązowy medal przegrał także w tenisie stołowym Paweł Olejarski (kl. 11). W Londynie trwają zmagania podczas piątego dnia letnich igrzysk paraolimpijskich.

W porannym finale rzutu dyskiem wygrał Niemiec Ernst Klaus Sebastian Dietz (38,54 m). Medale srebrny i brązowy zdobyli Ukrainiec Oleksij Paszkow (37,89 m) i Chińczyk Wenbo Wang (37,87 m). Polakowi zabrakło do medalu niewiele. W czwartej próbie wypuścił dysk na odległość 37,59 m.

Nie udało się w porannym meczu o trzecie miejsce naszemu Pawłowi Olejarskiemu. Franzuz Pascal Pereira-Leal tylko w pierwszym secie był w zasięgu Polaka, jednak Olejarski przegrał go na przewagi 13:15. Potem już było gorzej. Następne dwa sety Francuz wygrał 11:4 i 11:3.