Tenis stołowy: Grudzień i Skrzynecki ze złotym medalem

18.06.2012
Źródło: inf. prasowa

W dniach 13-17 czerwca br. w Nantes (Francja) odbył się międzynarodowy turniej osób niepełnosprawnych w tenisie stołowym French Open. Bardzo dobrze zaprezentowali się na nim paraolimpijczycy zielonogórskiego START-u Piotr Grudzień i Marcin Skrzynecki – w klasyfikacji zespołowej zdobyli złoty medal.

W grupie eliminacyjnej Grudzień  i Skrzynecki zwyciężyli  wynikami 3:0 zarówno z reprezentacją Rosji, jak i łączoną reprezentacją Belgii i Holandii. W półfinale pokonali zespół Brazylii 3:0, a w finale, po emocjonującej grze czołowych zawodników Belgii, 3:2.

W grze indywidualnej bardzo dobrze wypadł Piotr Grudzień, który w swojej grupie startowej zdobył srebrny medal, pokonawszy w eliminacjach 3:0 Karla Witzgalla (Szwecja) oraz Israela Stroha (Brazylia).

W półfinale Grudzień pokonał Japończyka Masachika Inonego 3:1, a w finale, po zaciętej grze, uległ 2:3 Mathieu Loiqowi (Belgia).

Zawodnicy French Open 2012
Zawodnicy French Open 2012, fot.: START Zielona Góra

W tej samej grupie drugi zawodnik START-u, Marcin Skrzynecki, uplasował się na dalszej pozycji – 7-9.

Turniej we Francji był ostatnim generalnym sprawdzianem przez igrzyskami paraolimpijskimi w Londynie, umożliwiającym zawodnikom zdobycie punktów rankingowych.