Wersja do druku

PP żeglarzy niesłyszących: Gumiński i Bodnar na podium

18.06.2012
Źródło: inf. prasowa, fot.: Marek Winiarczyk

W dniach 16-17 czerwca br. w Międzynarodowym Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej w Giżycku odbyła się trzecia, a zarazem ostatnia edycja tegorocznego Pucharu Polski Żeglarzy Niesłyszących.

W zawodach wystartowało 14 załóg na sasankach. Pierwszego dnia regat sprzyjająca pogoda pozwoliła na rozegranie czterech wyścigów. Tego dnia prowadził faworyt Tomasz Gumiński; tuż za nim, z różnicą zaledwie jednego punktu, był Marcin Bodnar, który wygrał pierwszą edycję Pucharu, w drugiej zaś ulokował się na drugiej pozycji.

Na zdjęciu: Zawodnicy IV PP żeglarzy niesłyszących
Podium III edycji Pucharu Polski Żeglarzy Niesłyszących, fot.: Marek Winiarczyk

W niedzielę, 17 czerwca, rozegrano kolejne cztery wyścigi. Tomasz Gumiński dał się wyprzedzić tylko w pierwszym z nich; w trzech następnych zajął pierwsze miejsce. Dzięki temu wynikowi zwyciężył nie tylko w trzeciej edycji Pucharu Polski, ale zajął także pierwsze miejsce w klasyfikacji końcowej.

Głównym organizatorem zawodów był Warszawski Klub Sportowy Głuchych „Wars”. Zwycięzcy otrzymali medale, dyplomy i nagrody.