Lewy panel

Wersja do druku

Relacja z zawodów wędkarskich w Zawiesiuchach

20.10.2004

W ramach akcji "Wędkarstwo bez barier" Stowarzyszenie Aktywnej Rehabilitacji i Turystyki (SART) zorganizowało w 2004r. 1. Puchar Warszawy w Wędkarstwie Spławikowym Osób Niepełnosprawnych.

Zawody odbyły się 14 sierpnia w Zawiesiuchach k. Warszawy na Farmie Makedońskich. W zawodach uczestniczyli wędkarze niepełnosprawni z całej Polski. W imprezie wzięli udział także opiekunowie niepełnosprawnych wędkarzy, sponsorzy i zaproszeni goście.

Zawody zaszczycili swoją obecnością: Pan Edmund Gutkiewicz (Sensas-Gutmix), Pan Grzegorz Czerniawski (Norton) wraz z małżonką, Pan Jacek Kolendowicz (Wędkarski Świat) oraz Ryszard i Krzysztof Brzozowscy (Superwędki).

Państwo Magda i Marek Makedońscy udostępnili uczestnikom zawodów łowisko w pełni przystosowane do potrzeb wędkarzy niepełnosprawnych i co ważne obfitujące w ryby. Uczestnicy zawodów mogli dojechać samochodem bezpośrednio na stanowisko wędkarskie.
Zwycięzcą zawodów został Eugeniusz Błaszczak (SART). Złowił 5,54 kg ryb. Kazimierz Nadolski z Pabianic złowił 4,88 kg i zajął drugie miejsce. Trzecie miejsce w kat. mężczyzn zajął Henryk Młot z Józefowa - 3,8 kg.

W kat. kobiet pierwsze miejsce zajęła Hanna Kajdan z Puław - 2,02 kg. Agnieszka Kachel (Culani Warszawa) zajęła drugie miejsce - 1,2 kg. Trzecie miejsce zajęła Krystyna Dobrzyńska (SART) - 0,48 kg.
Największą rybę zawodów (karaś 1,34 kg) złowił Krzysztof Sikorski z Warszawy.

Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom zawodów, którzy przez kilka godzin walczyli dzielnie w nieustannie padającym deszczu.

Po skończonych zawodach odbył się piknik wędkarski. Były gorące posiłki i napoje, które pomogły zregenerować siły. Wręczono też nagrody zwycięzcom. Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody rzeczowe (m.in. wędki, kołowrotki, zanęty, zestawy profesjonalnych spławików) ufundowane przez hojnych Sponsorów. W ramach akcji "Wędkarstwo bez barier" rozlosowano wśród zawodników przenośną platformę wędkarską oraz sprzęt wędkarski.

Podczas zawodów w Zawiesiuchach nastąpiło rozstrzygnięcie 1. Mistrzostw Polski w Wędkarstwie Spławikowym Osób Niepełnosprawnych.

Autor: Andrzej Dobrzyński, Prezes SART

Stowarzyszenie Aktywnej Rehabilitacji i Turystyki "SART"
03-140 Warszawa, ul. Odkryta 29 E lok. 35
tel./fax: 0*22 466 45 25