PŚ narciarzy: Trzy biegi - trzy wygrane

23.12.2011
Autor: Maciej Kowalczyk
Źródło: inf. własna

Trzecie pierwsze miejsce - w trzecim biegu - wywalczyła najlepsza polska biegowa narciarka paraolimpijska Katarzyna Rogowiec. W norweskim Sjusjøen zakończyły się pierwsze w sezonie zawody PŚ.

Rogowiec – po biegu na 15 km technika dowolną i sprintach – tym razem wygrała na 5 km techniką klasyczną. O 20 sekund pokonała Ukrainkę Julię Batenkową i o 52 sekundy - Norweżkę Anne Karen Olsen.

Wśród mężczyzn blisko podium był jeżdżący w pozycji siedzącej Kamil Rosiek, który na 10 km zajął miejsce piąte. Samo podium zarezerwowali sobie Rosjanie. Pierwszy był Roman Petuszkow, drugi - Ramil Ilalutdinow, a dopiero trzeci - Irek Zaripow. Na 19. miejscu zakończył tę rywalizację Robert Wątor.